Download prospektov

 

Výber ložísk

(Rozmery v mm)
Vnútorný priemer Presne
≤ d ≤ d =
Vonkajší priemer Presne
≤ D ≤ D =
Šírka Presne
≤ B ≤ B =

KINEX BEARINGS vstupuje do CK Birla Group

KINEX BEARINGS, a.s. Vám s potešením oznamuje, že 15. Januára 2020 úspešne vstúpila do skupiny CK Birla Group, a to spojením sa so spoločnosťou National Engineering Industries Ltd (NEI) – popredným výrobcom a vývozcom ložísk v Indii, cez jej dcérsku spoločnosť vo Švajčiarsku, NBC Global AG.

Toto zlúčenie s NEI umožní spoločnosti KINEX BEARINGS stať sa súčasťou viac ako 2.1 miliardového (EUR) konglomerátu CK Birla Group ako aj posilniť našu pozíciu na celosvetovom trhu ložísk. CK Birla Group je globálne renomovaná skupina prítomná naprieč piatimi kontinentmi, ktorá súčasne spravuje 24 výrobných závodov s viac ako 20 000 zamestnancami. Táto skupina sa zameriava na ložiskový trh cez spoločnosť NEI – vyrábajúc viac ako 200 miliónov ložísk ročne vo viac ako 1 450 typoch.

Ako popredný dodávateľ ložísk sme mali vždy misiu poskytovať lepšie služby našim globálnych zákazníkom a táto fúzia nás privádza o krok bližšie k dosiahnutiu tohto cieľa. Keďže sa obe spoločnosti, NEI a aj KINEX BEARINGS, špecializujú na iné ložiskové aplikácie a produkty, veríme, že spojenie týchto spoločností a vstup KINEX BEARINGS do skupiny CK Birla Group poskytne našim klientom omnoho širšiu dostupnosť nášho produktového portfólia, efektívnejšie výrobné kapacity a silnejšiu teritoriálnu podporu.

 

Krátko o KINEX BEARINGS, a.s.

KINEX BEARINGS, a.s. je významným globálnym dodávateľom štandardných a špeciálnych valivých ložísk pre rôzne priemyselné aplikácie s dosahom do vyše 80 krajín. Táto spoločnosť zamestnáva viac ako 1 000 zamestnancov a má viac ako 100 rokov skúseností so strojárstvom a výrobou ložísk. Špecializuje sa vo výrobe špeciálnych ložísk pre železničný a textilný priemysel, špeciálne ložiská do vodných čerpadiel automobilov, ložiská pre priemyselné odvetvia a ložiskové riešenia pre letectvo. Spoločnosť má sídlo na Slovensku, kde vyrába produkty širokého portfólia v dvoch výrobných závodoch (Bytča a Kysucké Nové Mesto). www.kinex.sk

 

Krátko o NEI (National Engineering Industries Ltd)

Založená v roku 1946 so sídlom v Jaipur, National Engineering Industries Ltd (NEI) je renomovaná za svoju dokonalosť v kvalite a schopnosti dodania. Ložisková výroba NEI distribučne pokrýva celú Indiu a 30 ostatných krajín naprieč piatimi kontinentmi. S počtom 2 800 zamestnancov a štyrmi výrobnými závodmi v Jaipur, Newai (Rajasthan), Manesar (Haryana) a Savli (Gujarat) je NEI vybavená globálnymi výrobnými možnosťami, procesmi a jedným z najlepších R&D stredísk v krajine. www.nbcbearings.com